Izba Produktów Lokalnych założona została w 2013 r. przy Pracowni Regionalnej „W stronę Ziemianek„. Prowadzi ją małżeństwo regionalistów: Wiesława i Jan Łuszczyńscy. Izba położona jest 300 m od szlaku rowerowego czarnego (Nałęczów-Bronice).
Izba promuje głównie tradycyjne tkactwo, hafciarstwo oraz questing, czyli wyprawy odkrywców.
Izba zawiera bogatą ofertę produktów wykonywanych przez członkinie Klubu Rękodzieła „Ziemianka” z Nałęczowa, szczególnie haftów (obrusy, bieżniki, serwety) z motywami zaczerpniętymi ze wzorów z nałęczowskiej Szkoły Ziemianek (1908-1936), wypróbowanych w tzw. Kolekcji nałęczowskiej. Polecane są także, związane z tradycją miejscową, prace szydełkowe: serwetki, firanki, witraże z motywami okolicznej przyrody. W Izbie znajdują się certyfikowane wyroby tkackie, wykonywane przez p. Wiesławę na warsztacie tradycyjnym poziomym oraz wybrane narzędzia związane z uprawianiem zawodu tkacza.
Wystrój wnętrza i otoczenie budynku wzbogacono o fotogramy, ilustrujące funkcjonowanie Szkoły Ziemianek i przykłady działań oświatowych ziemiaństwa, posiadającego swe majątki w najbliższej okolicy: Antopolu, Czesławicach, Bronicach, Sadurkach, Kęble.
Wokół izby, posadowionej w urokliwym sadzie owocowym nad głębokim lessowym wąwozem, uprawia się questing. Quest „Tajemnice Siedliska nad Wąwozem Malinowym” pozwalają, dzięki wplecionym w instrukcje zadaniom, na wzbogacenie wiedzy o ginących zawodach, przede wszystkim tkactwie i związanych z nim uprawie lnu i hodowli owiec. Pozwala także przy odrobinie szczęścia na spotkanie z „Lessowym Minotaurem”.
Kontakt: Wiesława i Jan Łuszczyńscy. Siedlisko „U Krzysztofa”, Kolonia Drzewce 121 A, tel. 795 700 659 lub 781 942 775; czynne codziennie (maj-październik) z wyjątkiem poniedziałków, w godz. 9-18.